MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Ostrzał polskiego śmigłowca
2006-10-30

W sobotę, 28 października w godzinach południowych w okolicach As Suwayra, polski śmigłowiec Mi-24 został ostrzelany. W wyniku ostrzału jeden polski żołnierz został ranny, a śmigłowiec został zmuszony do lądowania na bezpiecznym lotnisku.

Życiu żołnierza nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. W tej chwili przebywa w szpitalu w Bagdadzie, gdzie został ewakuowany drogą powietrzną, jego rodzina została powiadomiona o zdarzeniu.Śmigłowce Mi-24 i Mi-8 brały udział w zaplanowanej operacji irackiej armii jako wsparcie powietrzne. Żołnierze 3 brygady 8 Dywizji Irackiej Armii prowadzili operację „cordon and search” (otocz i przeszukaj).
Okolice As Suwayra należą do regionów najbardziej niebezpiecznych w polskiej strefie. Własnie w tym rejonie najczęściej dochodzi do starć wojsk irackich z siłami anty-irackimi, terrorystami i grupami przestępczymi, a także walk na tle religijnym. Wojska 8 Irackiej Dywizji podejmują częste operacje, które mają na celu zatrzymanie szczególnie niebezpiecznych przestępców i składów broni oraz materiałów wybuchowych używanych później przeciwko ludności irackiej i siłom koalicyjnym.
Dzięki intensywnym działaniom żołnierzy irackich wspieranych przez wojska Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe udaje się utrzymać kontrolę w rejonie As Suwayra.

ppłk Dariusz Kacperczyk
Szef Wydziału Prasowo - Informacyjnego
00964-36-651260- po zgłoszeniu centrali wybrać 5021
Tel.kom. +964 780 3759 968
Wielonarodowa Dywizja Centrum - Południe
Camp Echo, Irak
E-mail:
piomndcs@poczta.onet.pl

MON-FB
MON-Tweet