MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Polski żołnierz ranny w Iraku
2006-12-21

Polski żołnierz służący w Iraku został ranny. Życiu jego nie zagraża niebezpieczeństwo. Do zajścia doszło w pobliżu bazy Delta w Al Kut.

W godzinach przedpołudniowych (około 9.30 polskiego czasu) do jednej z bram bazy Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe w Al Kut zbliżyła sie grupa zamaskowanych osobników. Prowadzili oni obserwację umocnień i ochrony bazy, fotografowali i zatrzymywali wychodzących i wchodzących do bazy irackich pracowników. Zgodnie z obowiązującymi procedurami w takich sytuacjach do sprawdzenia podejrzanych wysłany został pluton ochrony z bazy. Interwencja plutonu sił szybkiego reagowania z bazy Delta w Al Kut zakończyła się zatrzymaniem 6 podejrzanych.  W trakcie przeszukania samochodów i sprawdzenia dokumentów jeden z polskich żołnierzy został ranny w ramię. Rana jest niegroźna, żołnierz został opatrzony w bazie, jego stan jest dobry i nie wymaga ewakuacji medycznej. Rodzina rannego została powiadomiona o zdarzeniu. Ponadto skonfiskowano karabinek AK 47 z magazynkami i magazynki do pistoletu GLOCK.

Sytuacja w Al Kut w ostatnim okresie staje sie coraz bardziej napięta. W ostatnich dwóch tygodniach odnotowano kilka ataków moździeżowych i rakietowych. Żaden z nich nie wyrządził strat. Jednak ze względu na wzrastające zagrożenie ochrona bazy ze wzmożoną czujnością reaguje na każdą podejrzaną aktywność w bezpośrednim sąsiedztwie.

ppłk Dariusz Kacperczyk
Szef Wydziału Prasowo - Informacyjnego
Wielonarodowa Dywizja Centrum - Południe MON-FB
MON-Tweet