MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Atak na patrol Wielonarodowej Dywizji
2006-12-27

Dwóch żołnierzy łotewskich zginęło, trzech kolejnych zostało rannych w wyniku ataku na patrol w okolicach Ash Shamiya. Do zamachu doszło 27 grudnia około godziny 13.00 czasu lokalnego.

Wybuch ładunku umieszczonego obok drogi zniszczył jeden z pojazdów. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano śmigłowce ewakuacji medycznej i powietrzne siły szybkiego reagowania aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Rannych przetransportowano do szpitala w Bagdadzie. Są w dobrym stanie, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Od 2003 roku w Operacji Iracka Wolność zginęło 66 żołnierzy Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe. Trzech z nich to Łotysze.

Patrol prowadzony był w ramach operacji, która ma celu regularne kontrolowanie sytuacji w strefie odpowiedzialności Wielonarodowej Dywizji. Oprócz żołnierzy łotewskich w patrolu brali udział równiez żołnierze irackiej armii. W trakcie patrolowania żołnierze kontrolują działanie punktów kontrolnych ustawianych przez iracką policję i wojsko. Stała obecność wojsk koalicji zwiększa skuteczność działania Irackich Sił Bezpieczeństwa, a także bezpośrednio wpływa na wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród irakciej ludności.


ppłk Dariusz Kacperczyk
Szef Wydziału Prasowo - Informacyjnego
00964-36-651260- po zgłoszeniu centrali wybrać 5021
Tel.kom. +964 780 3759 968
Wielonarodowa Dywizja Centrum - Południe
Camp Echo, Irak
E-mail: piomndcs@poczta.onet.pl

MON-FB
MON-Tweet