MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a Stowarzyszeniem Transparency International Polska
2007-03-06

We wtorek, 6 marca br. w gmachu MON podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy MON a Stowarzyszeniem Transparency International Polska.

Z upoważnienia ministra ON porozumienie podpisał podsekretarz stanu w MON Jacek Kotas. Celem proponowanego porozumienia jest zwiększenie przejrzystości oraz przygotowanie i wprowadzenie w resorcie ON dodatkowych rozwiązań zapobiegających korupcji w procedurach zamówień publicznych dla Sił Zbrojnych RP.
Po podpisaniu porozumienia, prezes Transparency International Polska Anna Urbańska zaznaczyła, iż zaangażowanie stowarzyszenia będzie bardzo widoczne i długotermonowe. Wyjaśniła, że będzie ono polegało m. in na pełnieniu roli niezależnego obserwatora, który będzie miał prawo dokonywania oceny, zgłaszania uwag i wyrażania swojej opinii.

* * *

Transparency International Polska jest niezależnym stowarzyszeniem, działającym od 1998 roku. Jego celem jest przeciwdziałanie zjawisku korupcji oraz promowanie przejrzystości i uczciwości w życiu publicznym. W roku 2004 uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Transparency International Polska jest akredytowane jako oddział Transparency International - międzynarodowej organizacji pozarządowej, walczącej z korupcją.

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA