MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Minister Obrony Narodowej Aleksander Szczygło spotkał się z Robertem J. Stevensem, prezesem koncernu Lockheed Martin
2007-05-07

W poniedziałek, 7 maja br, minister Aleksander Szczygło spotkał się z Robertem J. Stevensem, prezesem koncernu produkującego samoloty F-16.

Była to pierwsza wizyta szefa Lockheed Martin w naszym kraju. - Pańska firma jest sprawcą największego zamieszania w Polskich Siłach Zbrojnych po 1989 r. Oczywiście zamieszania w sensie pozytywnym. Zakupione w Lockheed Martin samoloty F-16 mają być elementem przeskoku technologicznego w polskim lotnictwie wojskowym – mówił minister Szczygło. Szef MON dodał, że przy realizacji kontraktu dochodzi do pewnych problemów, ale tak dzieje się przy każdym tak wielkim i skomplikowanym przedsięwzięciu.
- Osobiście gwarantuję, że dołożymy wszelkich starań, aby program był realizowany pomyślnie. Jesteśmy całkowicie otwarci na współpracę. Chcemy nie tylko dostarczyć Polsce 48 samolotów, ale zależy nam na wieloletniej współpracy – zaznaczył prezes Stevens. Jej kontynuacją może być udział w realizacji programu samolotu wielozadaniowego najnowszej generacji F-35.
Minister obrony stwierdził, że strona polska z całą mocą będzie zabiegać o to, aby samoloty F-16 były serwisowane w kraju, w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy.

 

 

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA