MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Zdrowiu rannego w Iraku żołnierza nie zagraża niebezpieczeństwo
2007-05-15

15 maja o godz. 09.23 czasu irackiego (godz. 07.23 czasu polskiego) w Diwaniji został lekko ranny polski żołnierz z batalionu dowodzenia Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe w Iraku.

Zdarzenie miało miejsce w północnej części Diwaniji podczas rozbudowy inżynieryjnej wysuniętej bazy operacyjnej JSS (Joint Security Stadion). W wyniku pojedynczego strzału żołnierz został lekko ranny w lewe udo. Rana została sklasyfikowana przez lekarzy w szpitalu polowym w bazie Echo jako powierzchowna bez uszkodzenia kości udowej. Obecnie żołnierz przebywa w szpitalu w bazie Echo, a jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Podczas prac inżynieryjnych i ewakuacji z miejsca zdarzenia zostały zachowane wszystkie warunki proceduralne i bezpieczeństwa. Nie było również próby ponowienia ataku na polskich żołnierzy. Rozbudowa inżynieryjna wysuniętych baz prowadzona jest w ramach kontynuacji działań w ramach operacji „Czarny Orzeł”, a mającej na celu utrzymanie bezpieczeństwa w Diwaniji. Bazy JSS są rozmieszczone w newralgicznych dzielnicach miasta, a w ich skład wchodzić będą pododdziały wojsk koalicyjnych, 8 Dywizji Armii Irackiej oraz policji.
Dowódca wielonarodowej dywizji gen. dyw. Paweł Lamla odwiedził rannego żołnierza w szpitalu polowym i w jego obecności żołnierz powiadomił telefonicznie swoją rodzinę. Jeszcze dzisiaj w godzinach wieczornych żołnierz wróci do swojego pododdziału.

Rzecznik Prasowy
Dowództwo Operacyjne

mjr Dariusz KACPERCZYK

MON-FB
MON-Tweet