MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Gen. dyw. nawig. Zbigniew Galec nowym zastępcą Dowódcy Operacyjnego SZ RP
2010-10-07

7.10. Podczas uroczystej zbiórki Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych gen. broni Edward Gruszka przedstawił kadrze i pracownikom Dowództwa swojego nowego zastępcę – gen. dyw. nawig. Zbigniewa Galca.

Genarał Galec na stanowisku zastępcy Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych RP zastąpił gen. dyw. pil. Sławomira Dygnatowskiego, wyznaczonego na stanowisko Zastępcy Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Przedstawiając zebranym nowego Zastępcę Dowódcy generał Gruszka podkreślił wysokie kompetencje i doświadczenie Generała Galca - Pan Generał Galec jest niezwykle doświadczonym oficerem i jestem przekonany, że będzie bardzo cennym wsparciem naszego Dowództwa. Pierwsze dni Generała Galca w Dowództwie Operacyjnym zbiegły się z niezwykle ważnym ćwiczeniem Anakonda 2010. W imieniu całego Dowództwa witam Pana Generała i życzę wielu sukcesów na nowym stanowisku służbowym.

Generał Galec zwracając się do kadry i pracowników Dowództwa powiedział – Jest mi niezmiernie miło z powodu tak ciepłego i uroczystego przyjęcia w Dowództwie Operacyjnym. Jednocześnie jestem dumny z faktu iż dalszą służbę będę mógł pełnić w Połączonym Dowództwie jakim jest Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

Kończąc uroczystość generał Gruszka podziękował kadrze i pracownikom za zaangażowanie podczas największego ćwiczenia Sił Zbrojnych RP pod kryptonimem Anakonda 2010.

Tekst: mjr Piotr Jaszczuk
Zdjęcia: st. chor. Adam Roik

* * *

Pożegnanie Generała Dygnatowskiego z DO SZ

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA