MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Polska studentka wojskowa w Ecole Navale
2011-02-04

4.02. Gdynia. W piątek, do francuskiej Akademii Marynarki Wojennej – Ecole Navale – wyjechała podchorąży Paulina Babicka z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Polska studentka wojskowa będzie przez jeden semestr uczyć się pod kierunkiem specjalistów z Francji.

Wyjazd odbywa się w ramach programu Erasmus Military. Natomiast do polskiej uczelni francuscy studenci przyjadą pod koniec sierpnia.
 
Podchorąży Paulina Babicka zakończy studia w Ecole Navale 20 lipca 2011 roku. Podczas pobytu w Ecole Navale odbędzie również praktyki w jednostkach Marynarki Wojennej Francji. Dziś, 4 lutego, podczas uroczystości podniesienia flagi państwowej, rektor-komendant AMW kontradmirał Czesław Dyrcz pożegnał podchorąży Paulinę Babicką. W uroczystości wzięli udział studenci wojskowi i kadra Batalionu Szkolnego. Podchorąży Paulina Babicka jest czwartą polską studentką, która w ramach Erasmus Military będzie studiować we francuskiej AMW. Natomiast studenci z Francji przyjeżdżają do polskiej Akademii Marynarki Wojennej prowadzić badania i na ich podstawie pisać prace magisterskie. Zajęcia w Ecole Navale prowadzone są w języku francuskim, z kolei w polskiej uczelni w języku angielskim. Stąd też polski podchorąży, aby zakwalifikować się do wymiany oprócz dobrych osiągnięć w nauce musi znać język francuski.

Obie Akademie nawiązały współpracę w latach dziewięćdziesiątych. Od tego czasu odbywają się coroczne spotkania przedstawicieli uczelni. Od trzech lat dokonują się wymiany studentów. W 2009 roku francuska uczelnia wyróżniła Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni Szablą Honoru. Odznaczenie to jest uhonorowaniem długoletniej i owocnej współpracy między uczelniami.

 

kmdr ppor. Wojciech Mundt
Rzecznik Prasowy
Akademia Marynarki Wojennej
058 626 74 01
694 476 492


 

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA