MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Nowy dowódca 7 BOW
2011-03-30

30.03. Słupsk. Pułkownik Sławomir Kowalski został dowódcą 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.

Podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się w środę, w obecności dowódcy 12 Dywizji Zmechanizowanej generała dywizji Marka Tomaszyckiego, pułkownik Kowalski przyjął sztandar brygady z rąk pełniącego obowiązki dowódcy pułkownika Piotra Kriese i tym samym rozpoczął dowodzenie 7 BOW.

Uroczystość przebiegającą zgodnie z ceremoniałem wojskowym zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych miasta i powiatu, dowódcy jednostek wojskowych
12 Dywizji Zmechanizowanej, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji garnizonowych oraz organizacji kombatanckich.
Zgromadzeni goście byli świadkami ceremonii przekazania sztandaru oraz złożenia meldunku o objęciu obowiązków dowódcy 7 Brygady Obrony Wybrzeża. W powitalnym wystąpieniu, zwracając się do żołnierzy i pracowników brygady pułkownik Kowalski powiedział ” To dla mnie honor być Waszym dowódcą. Jestem przekonany, że każde zadanie wykonamy najlepiej, zgodnie z tradycją i zwyczajem 7 Brygady Obrony Wybrzeża.”
Uroczystość na placu apelowym zakończyła defilada pododdziałów brygady. W Sali Tradycji
7 BOW w obecności dowódcy 12 Dywizji Zmechanizowanej, generała dywizji Marka Tomaszyckiego  nastąpiło podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków dowódcy brygady. Następnie nastąpił symboliczny moment wręczenia pułkownikowi Kowalskiemu, niebieskiego beretu, wyróżniającego żołnierzy 7 Brygady Obrony Wybrzeża.

Płk dypl. Sławomir Kowalski ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Pierwsze stanowisko służbowe dowódcy plutonu baterii przeciwlotniczej w dywizjonie zabez¬pieczenia WSOWOPL objął w 1984 roku. W latach 1989-1990 był słuchaczem Akademii Sztabu Generalnego WP, a następnie w latach 1990-1992 słuchaczem Akademii Obrony Narodowej na kierunku dowódczo-sztabowym. Po ukończeniu AON był wykładowcą katedry taktyki w WSOWOPL w Koszalinie.
Od 1996 roku związany był z 3 pułkiem przeciwlotniczym w Szczecinie, gdzie rozpoczął służbę na stanowisku szefa sztabu-zastępcy dowódcy a następnie awansował na stanowisko zastępcy dowódcy pułku. W 2002 roku został dowódcą 3pplot.
W latach 2005-2007 pełnił służbę w Dowództwie Wojsk Lądowych na stanowisku zastępcy szefa Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Wojsk Lądowych. Po ukończeniu Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej w AON, w 2009 roku został szefem Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Wojsk Lądowych.
                      
Tekst: kpt. Agnieszka Sirant
Zdjęcia: mjr Tomasz Mielczarek
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA