MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Zmarł żołnierz 2. Mazowieckiej Brygady Saperów
2011-04-21

W środę, 20 kwietnia br,. w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, po długotrwałym leczeniu zmarł st. szer. Paweł STANIASZEK.

Był żołnierzem VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Został ranny 9 października 2009 w prowincji Wardak, gdy pod jednym z pojazdów typu MRAP Couguar, eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy. Na miejscu zginęli wówczas dwaj żołnierze st. szer. Szymon Graczyk i st. szer. Radosław Szyszkiewicz. Ciężko ranny Paweł  Staniaszek został błyskawicznie przetransportowany do szpitala polowego w Ghazni, gdzie przeszedł pierwszą operację. Później był leczony w amerykańskim szpitalu w Niemczech i w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym. Walczył o życie do samego końca.

Paweł Staniaszek miał 29 lat. Był żołnierzem 2. Mazowieckiej  Brygady Saperów w Kazuniu Nowym. W 2010 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył go Gwiazdą Afganistanu za zasługi i męstwo podczas wykonywania zadań bojowych. W marcu tego roku dowódca 2 Brygady Saperów wystąpił do Prezydenta RP z wnioskiem o nadanie żołnierzowi Krzyża Wojskowego za męstwo podczas wykonywania zadań bojowych. 

Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego.
Cześć Jego Pamięci.
MON-FB
MON-Tweet