MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Minister Tomasz Siemoniak spotkał się ze sportowcami wojskowymi
2011-09-08

8.09. Warszawa. „Bardzo się cieszę, że służycie w Wojsku Polskim. Pokazujecie, że polscy żołnierze są nie tylko dobrymi wojskowymi, ale potrafią być także mistrzami świata” – powiedział minister ON Tomasz Siemoniak podczas spotkania ze st. szer. Pawłem Wojciechowskim i szer. Piotrem Siemionowskim.

W czwartek (8.09.), w siedzibie MON odbyło się spotkanie ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka ze sportowcami wojskowymi – st. szer. Pawłem Wojciechowskim, mistrzem świata w skoku o tyczce i szer. Piotrem Siemionowskim, mistrzem świata na dystansie 200 m w wyścigu sprinterskim jedynek kajakarzy.

Podczas spotkania żołnierze odznaczeni zostali przez ministra złotymi medalami „Za zasługi dla obronności kraju”.

„Drodzy mistrzowie świata, bardzo się cieszę, że spotykamy się w takiej chwili. Pokazaliście, że tak świetne wyniki można osiągać służąc w armii oraz uprawiając sport w klubie wojskowym” – powiedział minister podczas spotkania ze sportowcami. „Życzę wam dalszych sukcesów. Będziemy trzymali mocno kciuki za Wasze dalsze występy” – dodał szef resortu ON.

Już przed uroczystym wręczeniem odznaczeń st. szer. Paweł Wojciechowski powiedział – „jest to świetne wyróżnienie, bo sportowców w grupie wojskowej jest wielu, ale dzisiaj jest nas tylko dwóch. Spotkał nas bardzo wielki zaszczyt” – dodał.

Pytany przez dziennikarzy szer. Piotr Siemionowski, mistrz świata na dystansie 200 m w wyścigu sprinterskim jedynek kajakarzy powiedział, że na pewno będzie z dumą nosił odznaczenie na piersi. „Będę miał się czym chwalić” - dodał.

* * *

Starszy szeregowy Paweł WOJCIECHOWSKI - ur. 6 czerwca 1989 r. w Bydgoszczy, Wojskowa Grupa Sportowa Bydgoszcz. Największe sukcesy: złoty medal w skoku o tyczce na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Daegu (Korea Południowa); złoty medal V Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Rio de Janeiro (Brazylia, 2011 r.), tytuł wicemistrza świata juniorów (Bydgoszcz, 2008 r.), 4. miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy (2011 r.), brązowy medal na I Halowym Wojskowym Pucharze Świata (2009 r.), zloty medal w halowych mistrzostwach Polski (2011 r.), rekord Polski (591 cm), rekord Polski w hali (586 cm – 2011 r.).

Szeregowy Piotr SIEMIONOWSKI – ur. 6 czerwca 1988 – Największe sukcesy: złoty medal w mistrzostwach świata w Szeged w 2011 r. (K-1 200 m), brązowy medal w mistrzostwach świata w Poznaniu 2010 r. (K-1  200 m), złoty medal w mistrzostwach Europy w Belgradzie w 2011 r. (K-1 200 m) oraz srebrny medal w mistrzostwach Europy w Trasonie w 2010 r. (K-1 200 m).

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA