MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Szer. Iwona Matkowska złotą medalistką w zapasach
2012-03-11

Szer. Iwona Matkowska, zawodniczka Zespołu Sportowego Sił Powietrznych z Poznania zdobyła złoty medal w zapasach w stylu wolnym (kategoria do 51 kg) na Mistrzostwach Europy seniorek, które odbyły się 7 marca br. w Belgradzie.

To kolejny żołnierz – sportowiec, który w tym roku prezentuje bardzo dobre przygotowanie do sezonu sportowego i walczy o nominację olimpijską. Szer. Iwona Matkowska walczyła w wyższej kategorii wagowej, a w finale pokonała Ukrainkę Oleksandrę Kogut 3:1. W drodze po złoto wygrała też z Łotyszką Karoliną Tjupko (3:0), Turczynką Burcu Kebic i Rosjanką Katią Krasnową (2:1)
***
Iwona Matkowska uprawia zapasy od 18 lat, a jej trenerem w Poznaniu jest wielokrotny Mistrz Polski i Wicemistrz Olimpijski z Moskwy Władysław Stecyk. Aktualnie zawodniczka przygotowywana jest do startu w kwalifikacjach olimpijskich w kategorii do 48 kg i ma ogromne szanse na udział w tych Igrzyskach. Biorąc pod uwagę osiągnięcia i aktualną formę zawodniczki można mieć duże nadzieje, że wywalczy nominację, a w Londynie będzie walczyła o medal. W ostatnich dwóch latach szer. Iwona Matkowska  zdobyła złoty medal podczas Wojskowych Mistrzostw Świata (CISM) 2010 r. w Finlandii oraz brązowy medal Mistrzostw Europy seniorek 2011r. w Niemczech (Dortmund). Szer. Iwona Matkowska w swym dorobku ma również brązowy medal Mistrzostw Świata zdobyty w chińskim Guanzhou w 2006 r. oraz trzy krążki wywalczone w Mistrzostwach Starego Kontynentu: srebrny w 2005 r. (Warna) oraz brązowe: w 2008 r. (Tampere), 2010 r. (Baku). 

Tekst: Oddział Wychowania Fizycznego i Sportu Zarządu Szkolenia P-7 SG WP
Zdjęcia: Zespół Sportowy Sił Powietrznych
MON-FB
MON-Tweet