MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Sala imienia Jerzego Szmajdzińskiego
2012-04-11

"Zawsze imponował mi styl Jego działalności publicznej - pracowitości, skromności, nie eksponowania siebie, a jednocześnie dużej skuteczności" - tak o Jerzym Szmajdzińskim, byłym ministrze obrony powiedział minister Tomasz Siemoniak podczas uroczystości nadania Jego Imienia Sali Reprezentacyjnej w siedzibie MON.

W uznaniu zasług dla obronności kraju i zasług dla Sił Zbrojnych RP jednej z sal w gmachu Ministerstwa Obrony Narodowej nadano dziś imię byłego  ministra obrony narodowej Jerzego Szmajdzińskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

W uroczystości uczestniczyła rodzina, przyjaciele i współpracownicy śp. Jerzego Szmajdzińskiego.

"Jerzy Szmajdziński jest dla mnie taką osobą i takim ministrem, który łapał tę najwłaściwszą w działaniu publicznym nutę.(...) Minister, na którym wszyscy powinniśmy  się wzorować. Wzorować się na Jego podejściu do spraw publicznych. Chciałbym, żeby swoją obecnością w tej sali pomagał nam podejmować dobre i ważne decyzje dla Polski i wojska" - powiedział podczas spotkania minister Tomasz Siemoniak.

W czasie uroczystości wdowa po  ministrze Jerzym Szmajdzińskim odebrała akt nadania imienia sali i podziękowała za to wyróżnienie. "To bardzo wzruszająca chwila i duże wyróżnienie.  Dziś cieszę się także dlatego, że widzę tyle osób w tym miejscu. Osób, które pracowały z moim mężem, i które dziś o Nim pamiętają. To dla nas bardzo miłe, iż minister obrony narodowej uznał, że ta sala, w której się pracuje będzie nosiła imię mojego męża. Ta decyzja spowoduje, że wszystkie osoby, które będą tu pracować będą pamiętały o moim mężu i będą brały z Niego przykład. (...) Wierzę, że Jurek będzie patronował wszystkim dobrym decyzjom dla Polski i wojska, które będą zapadały w tej sali" -powiedziała Małgorzata Szmajdzińska.

Podziękowania na ręce ministra Tomasza Siemoniaka złożył także były premier Leszek Miller. "To dobra decyzja dotycząca człowieka, który w pełni zasłużył na takie wyróżnienie" - powiedział L. Miller.

W sali, której nadano imię Jerzego Szmajdzińskiego odsłonięto podczas uroczystości zdjęcie portretowe byłego ministra obrony narodowej, który jak zaznaczył w swoim wystąpieniu minister Siemoniak "był najdłużej pracującym w resorcie ministrem po 1989 roku".
tekst: Bogumiła Piekut
foto: Maciej Nędzyński
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA