MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Sala imienia Aleksandra Szczygły
2012-04-11

"Wszyscy doceniamy wkład i zaangażowanie, pomysły i idee, które Aleksander Szczygło krzewił dla bezpieczeństwa Polski" - te słowa do rodziny i współpracowników tragicznie zmarłego byłego ministra obrony skierował minister Tomasz Siemoniak podczas uroczystości nadania imienia Sali Kominkowej w Ministerstwie Obrony Narodowej.

"Aleksander Szczygło był osobą, która całe swoje życie poświęciła służbie publicznej, w różnych miejscach i na różnych funkcjach. (...) Zajmował się sprawami, które go zawsze pasjonowały - wojskiem i bezpieczeństwem" (...) - powiedział minister Siemoniak.
    
Obecny podczas uroczystości Marek Zająkała, wieloletni współpracownik Aleksandra Szczygły wspominając Go, także podkreślał zaangażowanie byłego ministra w służbę dla Polski i służbę na rzecz jej bezpieczeństwa.

Uczestniczący w uroczystości brat ministra Aleksandra Szczygły, Edward podziękował za pamięć o swoim bracie. "Dziękuję za ten piękny gest pamięci o moim bracie. To ważne dla mnie, dla naszej całej rodziny i dla naszego regionu" - powiedział Edward Szczygło.

Na zakończenie uroczystości minister Siemoniak wręczył bratu tragicznie zmarłego ministra Akt nadania imienia sali oraz podziękował rodzinie za przyjęcie zaproszenia i udział w uroczystości.


tekst: Bogumiła Piekut
foto: Maciej Nędzyński
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA