MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Pożegnanie ze służbą generała Dygnatowskiego
2012-07-31

"To stanowisko, na którym zakończył Pan karierę, zastępcy szefa Sztabu Generalnego WP, jest jednym z najwyższych stanowisk, które daje wielką satysfakcję, że ta służba takie ukoronowanie znalazła" - powiedział minister Siemoniak podczas pożegnania generała Dygnatowskiego.

31 lipca br., w siedzibie MON, w obecności szefa Sztabu Generalnego WP generała Mieczysława Cieniucha oraz przedstawicieli kierownictwa SZ RP minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak pożegnał odchodzącego do rezerwy gen. broni pil. Sławomira Dygnatowskiego, zastępcę szefa Sztabu Generalnego WP.

Podczas pożegnania minister podziękował generałowi za wieloletnią służbę i życzył - jak powiedział minister - "aby jak najlepsze myśli o wojsku, o Sztabie Generalnym WP pozostały przy Panu".

Minister Siemoniak wręczył generałowi pamiątkową szablę.

"Dziś kończę trzydziestoletni okres służby w Wojsku Polskim. Osobiście uważam, że miałem wielkie szczęście spędzając ten czas wśród ludzi twórczych" - mówił generał Dygnatowski. "Spotykałem podwładnych i przełożonych, od których wiele się nauczyłem, którzy pozwolili czerpać od siebie wiedzę, która z kolei pozwoliła praktycznie piąć się po wszystkich szczeblach kariery zawodowej w Siłach Zbrojnych RP" - dodał na zakończenie.

Tekst i zdjęcia: DPI MON
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA