MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Drugi medal dla polskiego żołnierza w Londynie
2012-08-06

Szer. Damian Janikowski wywalczył w poniedziałek (6.bm.) brązowy medal w turnieju zapaśniczym w stylu klasycznym. To drugi medal, po srebrnym krążku w strzelectwie st. szer. Sylwii Bogackiej, który został zdobyty w Londynie przez żołnierza.

Szer. Damian Janikowski jest zawodnikiem Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu. Ma 23 lata i w Londynie debiutował na arenach olimpijskich.

Zdobył brązowy medal olimpijski w turnieju zapaśniczym w stylu klasycznym w wadze 84 kg po zwycięstwie nad Francuzem Meloninem Noumonvi 3:0.

***

Drogę na podium szer. Janikowski rozpoczął od zwycięstwa w walce z Turkiem Nazmi Avluka, wygrywając 3:0. Takim samym wynikiem zakończył się jego drugi pojedynek z Austriakiem Amerem Hrustanovem. W ćwierćfinale podopieczny trenera klubowego, trzykrotnego medalisty olimpijskiego Józefa Tracza, wyeliminował z turnieju doświadczonego Kubańczyka Pablo Enrique Shoreya Hernandeza.

W półfinale pokonał go jednak Egipcjanin Karam Mohamed Gaber Ebrahim i naszemu zawodnikowi  pozostała walka o trzecie miejsce. Zdobył brąz, chociaż w pewnej chwili miał szanse na awans do finału.

Reprezentant Polski często w wywiadach podkreślał, że jedzie do Londynu zdobyć medal olimpijski. 6 sierpnia zrealizował swoje plany.