MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Minister na Święcie Wojska Polskiego w Sztabie Generalnym
2012-08-14

"Dzisiejsze uroczystości, odbywające się w przededniu Święta Wojska Polskiego, są dla mnie okazją do podziękowania szefowi Sztabu Generalnego, żołnierzom i pracownikom wojska za ciężką i trudną pracę, jaką wykonali w mijającym roku" - powiedział podczas uroczystej zbiórki w Sztabie Generalnym WP minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Podczas spotkania minister Siemoniak  podziękował za działania, jakie podejmują każdego dnia oficerowie i pracownicy wojska na rzecz optymalizacji wykorzystania Sił Zbrojnych RP. "Zawsze mogłem i mogę liczyć na Sztab Generalny. Wasza służba jest naprawdę bardzo doceniana. (...) Pracujemy dziś nad reformą, która zoptymalizuje wykorzystanie tych Sił Zbrojnych, które posiadamy. Chciałbym, aby oprócz Sztabu Generalnego w te działania włączyły się także Rodzaje Sił Zbrojnych" - dodał minister Siemoniak.

W czasie uroczystości w Sztabie Generalnym, za profesjonalizm w służbie i pracy podziękował także swoim podwładnym szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Cieniuch. "Jestem dumny mogąc kierować tak zwartym i sprawnie działającym zespołem ludzi. Doceniając Państwa wkład dziękuję jednocześnie za profesjonalizm i codzienne zaangażowanie w służbie i pracy. (...) Uważam, że swoją postawą i codziennym zaangażowaniem wnosicie  Państwo szczególny wkład w przebudowę Sił Zbrojnych. Z pewnością przyjdzie nam rozwiązywać jeszcze szereg trudnych spraw. Wierzę, że tym zadaniom sprostamy. Jeszcze raz gratuluję i życzę wszystkim satysfakcji z pracy w Sztabie Generalnym, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności".  - powiedział generał Cieniuch.

Podczas uroczystej zbiórki minister Tomasz Siemoniak oraz szef SG WP generał Cieniuch wręczyli żołnierzom odznaczenia państwowe i resortowe. Wojskowy Krzyż Zasługi otrzymał gen. dyw. TŁOK-KOSOWSKI Zbigniew,  gen. bryg. NASIADKA Józef, płk MROCZEK Jacek oraz płk KOLASA Waldemar. Wśród wyróżnionych Gwiazdą Iraku znalazł się gen. bryg. PATALONG Piotr, mjr BOJARSKI Leszek Roman oraz mjr PARULSKI Cezary. Ponad 20 żołnierzy Sztabu Generalnego WP zostało wyróżnionych  Złotymi i Srebrnymi Medalami "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny", a także Medalami "
Za Zasługi dla Obronności Kraju”.
Uroczystości w Sztabie Generalnym zakończył pokaz musztry paradnej.

Tekst: B. Piekut/DPI MON
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA