MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Wyróżnienia dla pracowników Polskiego Radia
2012-11-16

„Jesteśmy wszędzie tam, gdzie jest polski żołnierz. Informujemy o jego życiu i problemach wszędzie tam, gdzie polski żołnierz stoi na straży pokoju” – powiedział Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. Andrzej Siezieniewski podczas spotkania z okazji Święta Niepodległości.

W piątek, 16 listopada,  w siedzibie Polskiego Radia odbyła się uroczysta ceremonia, podczas której minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wyróżnił pracowników Polskiego Radia odznaczeniami resortowymi. - Bardzo się cieszę, że Pan Prezes zorganizował tę uroczystość. To są takie obchody Święta Niepodległości, podczas których spotkały się wspólnie dwie instytucje cieszące się dużym zaufaniem Polaków – powiedział podczas ceremonii minister obrony. - Cieszę się, że właśnie w taki sposób, za pomocą odznaczeń resortowych, możemy podziękować  radiowcom za to, co robią nie tylko dla obronności, ale także za to, co robią dla umacniania tożsamości narodowej i umacniania naszego państwa – podkreślił w swoim wystąpieniu minister Tomasz Siemoniak. - Wiele przedsięwzięć przez te lata nas łączyło. Mam tu na myśli m.in. działalność Polskiego Radia w Iraku, bo już od pierwszych dni funkcjonowało tam ono na teatrze działań wojennych – mówił minister.  - Polskie Radio jest blisko spraw ważnych, blisko Wojska Polskiego i żołnierza – stwierdził  szef resortu obrony.

Podczas ceremonii minister Tomasz Siemoniak wyróżnił Polskie Radio S.A. złotym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, zaś pracowników tej instytucji medalami brązowymi, srebrnymi i złotymi.

- Dziękuję za wyróżnienie dla Polskiego Radia, które jest wyróżnieniem wielu pokoleń naszych koleżanek i kolegów, którzy na przestrzeni dziesięcioleci całą swoją pasję dziennikarską  poświęcali dla budowania naszej silnej ojczyzny – powiedział prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. – redaktor naczelny Andrzej Siezieniewski, dziękując ministrowi za to zaszczytne wyróżnienie.

W ceremonii, obok  prezesa PR S. A., uczestniczyli pracownicy tej rozgłośni.

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA