MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Pożegnanie z mundurem
2013-01-28

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak oraz szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Cieniuch podziękowali za służbę i wręczyli pamiątkowe ryngrafy 13 oficerom odchodzącym z czynnej służby.

Minister Tomasz Siemoniak dziękując oficerom za dotychczasową służbę i poświęcenie ojczyźnie podkreślał, iż chce, aby wojsko mogło korzystać zarówno z doświadczenia, jak i wiedzy oficerów. "Życzę wam, abyście mieli poczucie, że zawsze możecie liczyć na Wojsko Polskie i Ministerstwo Obrony Narodowej. Chcę jednocześnie, aby wasza wiedza i doświadczenie nie odeszły do cywila. (...) Wspierajcie wojsko wszędzie tam, gdzie się znajdziecie" - powiedział szef resortu obrony.

Spotkanie było także okazją do wręczenia odznaczeń państwowych. Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymali: gen. dyw. Romuald Ratajczak, gen. dyw. Andrzej Wasilewski, gen. bryg. Krzysztof Górecki oraz gen. bryg. Krzysztof Makowski. Wojskowy Krzyż Zasługi z rąk ministra Siemoniaka odebrał gen. bryg. Ryszard Frydrych, a Gwiazdę Afganistanu gen. bryg. Jarosław Wierzcholski.

W imieniu kończących służbę oficerów podziękowania złożył gen. dyw. Romuald Ratajczak. "Każda, nawet najdłuższa podróż zaczyna się pierwszym krokiem, a ja dodam, że każda kończy się ostatnim krokiem. Myślę, że ten dzień kiedy stawiamy ostatni krok w naszej służbie zapadnie nam w pamięci. (...) Dzisiaj zdejmujemy mundur, ale nie przestajemy być żołnierzami. Żołnierzem zostaje się do końca życia. (...) Dziękujemy za tę dzisiejszą uroczystość i za słowa uznania dla naszej służby" - powiedział gen. dyw. Romuald Ratajczak. 

oprac: Bogumiła Piekut/DPI MON

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA