MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Minister Tomasz Siemoniak podpisał decyzję w sprawie PKW w Mali
2013-02-14

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podpisał w czwartek, 14 lutego br., decyzję w celu przygotowania, przemieszczenia, funkcjonowania i wycofania PKW w misji szkoleniowej Unii Europejskiej w Republice Mali.

Decyzja ta jest związana z realizacją postanowienia Prezydenta RP z dnia 7 lutego br. o użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji szkoleniowej Unii Europejskiej w Republice Mali.
Polski Kontyngent Wojskowy będzie realizował w Republice Mali misję o charakterze szkoleniowym. Działalność szkoleniową w rejonie misji rozpocznie z dniem 15 marca 2013 roku.
Do głównych zadań PKW będzie należeć:
 
- szkolenie logistyczne żołnierzy Malijskich Sił Zbrojnych;
- realizacja zadań związanych z ochroną bazy w ramach zabezpieczenia przeciwminowego (EOD Team);
- realizacja zadań w Dowództwie EUTM Mali w zakresie koordynacji załadunku i rozładunku transportu powietrznego, ochrony kontrwywiadowczej i zabezpieczenia administracyjnego.

Polski Kontyngent Wojskowy będzie operacyjnie podporządkowany dowódcy Misji Szkoleniowej UE w Republice Mali. Pod względem kierowania narodowego będzie podlegać ministrowi obrony narodowej.
Planowane wydatki, związane z użyciem PKW w Mali,  do 31 grudnia 2013 roku wyniosą ok. 5,8 mln zł. Będą one  finansowane  z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej.
MON-FB
MON-Tweet