MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Zespół Sabaton z wizytą u ministra Siemoniaka
2013-03-01

W sobotę, 2 marca br., przebywający w Polsce zespół Sabaton spotkał się z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem.

Sabaton to szwedzka grupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu, która powstała w 1999 r. w Falun. Do 2012 r. zespół wydał sześć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych przez krytyków muzycznych. W 2006 i 2007 roku uznani za najlepszy zespół hardrockowy w Szwecji. Grupa wielokrotnie występowała w Polsce.

30 maja 2008 roku został wydany czwarty album formacji zatytułowany The Art of War. Na płycie znalazła się m.in. kompozycja pt. 40:1 opisująca bitwę pod Wizną.

Na kolejnym, piątym z kolei albumie, zatytułowanym Coat of Arms, ukazał się utwór pt. "Uprising" opowiadający o powstaniu warszawskim z 1944 roku. Teledysk do tej piosenki z udziałem generała Waldemara Skrzypczaka (obecnego wiceministra obrony narodowej) oraz Petera Stormare został nakręcony w maju tego samego roku w Fabryce Norblina w Warszawie. Jego premiera odbyła się 1 sierpnia 2010 roku.

Obecnie muzycy występują w składzie: Joakim Brodén - wokalista, Pär Sundström - gitarzysta basowy, Christoffer Stefan Rörland - gitarzysta, Lars Thorbjörn Englund - gitarzysta oraz Tommie Snowy Christer Shaw - perkusista.

 
RZECZNIK PRASOWY
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
Jacek SOŃTA
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA