MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Odprawa kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP
2013-03-13

"Rok 2012 nie był dla SZ RP rokiem łatwym, ale był rokiem godnym, bo udało się utrzymać mechanizm ich finansowania, obowiązujący od 2001 r. (1,95%PKB), co stanowi dobrze wykorzystaną szansę na przyrost ich nowoczesności" - powiedział prezydent Bronisław Komorowski po zakończeniu pierwszej części odprawy rozliczeniowo – koordynacyjnej kierowniczej kadry MON i SZ RP.

Prezydent Bronisław Komorowski podsumowując rok 2012 zaznaczył także, że był to czas, kiedy zapadły istotne decyzje porządkujące kierunki zmian w Siłach Zbrojnych RP. "Wszystko wskazuje na to, że rok 2013 będzie kolejnym rokiem wzmożonego wysiłku, ale inaczej ukierunkowanego. Realizowana będzie strategia rozwoju Sił Zbrojnych pod kątem obrony własnego terytorium i zdolności wykonywania planów NATO. Zgodnie z moimi sugestiami i oczekiwaniami, rząd przyjął zmiany w systemie dowodzenia SZ RP. Wyrażam wdzięczność za trud zmian w tym systemie. Chcę podziękować wszystkim środowiskom, które odpowiedziały pozytywnie na moją prośbę o skonsultowanie niektórych szczegółowych przeobrażeń" - powiedział prezydent.

W środę, 13 marca br., w Centrum Konferencyjnym WP odbyła się doroczna odprawa rozliczeniowo – koordynacyjna kierowniczej kadry MON i SZ RP, której gospodarzem jest minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.


W pierwszej części odprawy uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk oraz przedstawiciele parlamentu i władz państwowych.

Rozpoczynając odprawę minister Tomasz Siemoniak podziękował prezydentowi B. Komorowskiemu oraz premierowi D.Tuskowi za stałe wsparcie m.in. w sprawach związanych z inicjatywą dotyczącą finansowania armii, w tym finansowania obrony przeciwrakietowej. Szef resortu obrony podziękował także przedstawicielom sejmowej i senackiej komisji obrony za dobrą współpracę. "Dziękuję także dowódcom i żołnierzom za miniony rok - m.in. żołnierzom Wojsk Lądowych za szkolenia i udział w misjach. (...) Siłom Powietrznym za udział w ćwiczeniu Red Flag, a Marynarce Wojennej za opracowanie koncepcji MW" - powiedział minister Siemoniak.

Podczas odprawy odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania oraz znaków tytułów honorowych siedmiu oddziałom i trzem instytucjom wojskowym wyróżnionym przez Ministra Obrony Narodowej za dokonania bojowe oraz szczególne osiągnięcia w 2012 r.

ODDZIAŁ WOJSKOWY WYRÓŻNIONY TYTUŁEM HONOROWYM „PRZODUJĄCY ODDZIAŁ WOJSKA POLSKIEGO”ZA DOKONANIE CZYNU BOJOWEGO POŁĄCZONEGO Z OFIARNOŚCIĄ I ODWAGĄ ŻOŁNIERZY

Polski Kontyngent Wojskowy w Islamskiej Republice Afganistanu (XI zmiana PKW)

ODDZIAŁY WOJSKOWE WYRÓŻNIONE TYTUŁEM HONOROWYM „PRZODUJĄCY ODDZIAŁ WOJSKA POLSKIEGO” ZA UZYSKANIE NAJLEPSZYCH WYNIKÓW W DZIAŁALNOŚCI SŁUŻBOWEJ W 2012 ROKU

20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana im. Hetmana Wincentego Gosiewskiego w Bartoszycach;
15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy w Gołdapi;
22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku;
9 Dywizjon Przeciwlotniczy w Ustce;
Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu;
15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu.

INSTYTUCJE WOJSKOWE WYRÓŻNIONE TYTUŁEM HONOROWYM „PRZODUJĄCA INSTYTUCJA WOJSKOWA” ZA UZYSKANIE NAJLEPSZYCH WYNIKÓW W DZIAŁALNOŚCI SŁUŻBOWEJ W 2012 ROKU

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie;
Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim;
12 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu.

ZOBACZ SYLWETKI WYRÓŻNIONYCH ODDZIAŁÓW I INSTYTUCJI WOJSKOWYCH TYTUŁAMI HONOROWYMI „PRZODUJĄCY ODDZIAŁ WOJSKA POLSKIEGO” „PRZODUJĄCA INSTYTUCJA WOJSKOWA”
 
Po południu odbyła się druga część odprawy, podczas której zostały szczegółowo omówione kwestie związane z zadaniami zaplanowanymi do realizacji w Rodzajach Sił Zbrojnych i instytucjach wojskowych w 2013 roku.MON-FB
MON-Tweet


GALERIA