MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Podsekretarz Stanu w MON Robert Kupiecki złożył wizytę w Izraelu
2013-05-09

W dniach 6-8 maja br. Podsekretarz Stanu w MON ds. Polityki Obronnej Robert Kupiecki przebywał z wizytą w Izraelu. W czasie wizyty przeprowadził rozmowy nt. sytuacji bezpieczeństwa międzynarodowego oraz współpracy dwustronnej z generałem rez. Amosem Giladem, Dyrektorem Politycznym w Ministerstwie Obrony Izraela.

W Sztabie Sił Obrony Izraela gospodarze przedstawili swoje oceny stanu bezpieczeństwa regionalnego.

Minister Kupiecki uczestniczył również w sesji polsko-izraelskiego Dialogu Strategicznego. Forum to jest wspólnym przedsięwzięciem wiodących ośrodków analitycznych obu stron (Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Instytutu Narodowych Studiów Bezpieczeństwa) z udziałem przedstawicieli administracji obu państw. W tegorocznej dyskusji dotyczącej sytuacji bezpieczeństwa w Europie i na Bliskim Wschodzie oraz perspektyw współpracy dwustronnej uczestniczyli przedstawiciele ministerstw obrony i spraw zagranicznych Polski i Izraela.

W czasie uroczystości z okazji Święta Trzeciego Maja, zorganizowanej przez Ambasadora RP w Tel Awiwie, Minister Kupiecki wręczył, w imieniu Ministra Obrony Narodowej, Złote Medale Wojska Polskiego żyjącym w Izraelu uczestnikom Powstania Warszawskiego, Powstania w Getcie Warszawskim i buntu w Treblince, Panom: Symsze Rotemowi „Kazikowi”, Samuelowi Willenbergowi, Stanisławowi Aronsonowi, Peretzowi Hochmanowi (pośmiertnie), a także Kazimierzowi Rutenbergowi.
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA