MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Generał Cieniuch pożegnał się ze służbą wojskową
2013-06-28

"Trudno pogodzić się z taką myślą, że generał Cieniuch nie będzie już służył w wojsku. Bez dnia wolnego spędził w wojsku wspaniałe 43 lata. Wspaniałe w tym sensie, że ta kariera, aż do stanowiska pierwszego żołnierza Wojska Polskiego, w czasach trudnych, ważnych, jest taką karierą, która może stanowić wzór dla innych" - mówił minister Tomasz Siemoniak podczas uroczystego pożegnania generała Mieczysława Cieniucha.

W piątek w siedzibie MON odbyła się uroczystość pożegnania byłego już szefa Sztabu Generalnego WP generała Mieczysława Cieniucha.

"Dziękuję generałowi, że  43 lata temu podjął taką decyzję, aby związać się z wojskiem. Życzę wszystkiego dobrego i dziękuję, że mogłem współpracować przez te ostatnie dwa lata. Dziękuję za wsparcie i wiele partnerskich rozmów" - mówił minister podczas pożegnania.

Składając życzenia minister Tomasz Siemoniak, w imieniu prezydenta, premiera oraz rządu, wojska i ministerstwa obrony podziękował generałowi za wspólną służbę Polsce.

"Mam świadomość, że podczas służby robiłem swoje i starałem się każdą czynność robić jak najlepiej" - mówił były szef Sztabu Generalnego WP. "Starałem się być w porządku w stosunku do podwładnych i innych, których spotykałem podczas swojej służby. Dziękuję Wam wszystkim" - dodał generał.

Generał Mieczysław Cieniuch, zgodnie z Decyzją nr 934 z dnia 22 kwietnia 2013 r. z dniem 30 czerwca 2013 r. zostaje zwolniony z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony w stan spoczynku.
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA