MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Nowy podsekretarz stanu w MON
2007-02-13

Na wniosek ministra obrony narodowej Aleksandra Szczygło prezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyński mianował Jacka Kotasa na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie Obrony Narodowej.

W dniu 13 lutego br. w obecności ministra Aleksandra Szczygło, szefa Sztabu Generalnego WP generała Franciszka Gągora, wiceministra ON Bogusława Winida, dyrektora generalnego MON Marka Cieciery oraz dyrektorów departamentów MON nastąpiło przejęcie obowiązków przez nowego wiceministra ON Jacka Kotasa.

Jacek Kotas – lat 40, żonaty. Absolwent Wydziału Rolniczego Akademii Rolniczej w Szczecinie oraz College of Business Administration University of Wisconsin, La Crosse (USA), uzyskał również dyplom Business Management na Georgetown University, Waszyngton (USA).
W latach 1993 – 1997: specjalista w Sekcji Ewidencji i Analiz Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa w Oddziale Terenowym w Szczecinie. W latach 1997-1999: doradca i sekretarz ministra rolnictwa. W latach 1999-2000: współpracownik Banku Światowego oraz konsultant w Fundacji Programów Pomocowych dla Rolnictwa (FAPA). Od 2000 roku dyrektor organizacyjny Forum Ekonomicznego w Krynicy, a od roku 2002 do września 2006, prezes zarządu Fundacji Instytut Studiów Wschodnich – organizatora krynickiego Forum. W latach 2002-2006: własna działalność gospodarcza w zakresie zarządzania i doradztwa: zarządzanie i wynajem nieruchomości. Od czerwca 2006 roku był prezesem Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.
Stypendysta East Central European Scholarship. Program organizowany przez USAID, stażysta
w Komisji Europejskiej w Dyrekcji Rolnictwa, ukończył kursy i szkolenia m.in. z zakresu wyceny i zarządzania nieruchomościami, negocjacji oraz zarządzania, posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA