MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Sztandar dla 44 Bazy Lotniczej Marynarki Wojennej
2007-05-09

W piątek, 11 maja, w 44 Bazie Lotniczej Marynarki Wojennej w Siemirowicach, podczas uroczystej zbiórki, w honorowej asyście Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej MW, odbędzie się wręczenie sztandaru jednostce.

Sztandar został ufundowany przez mieszkańców ziemi kaszubskiej, pomorskiej oraz sympatyków lotnictwa morskiego z całej Polski. Wręczenie sztandaru, odbędzie się w piątek, 11 maja o godzinie 13.00 podczas uroczystej zbiórki. Przewodniczącym Komitetu Fundatorów Sztandaru jest kmdr por. w st. spocz. Andrzej DŁUGI, a rodzicami chrzestnymi zostaną przedstawiciele fundatorów, państwo Irena Urszula i Janusz RATOMSCY.
Po zakończeniu zbiórki, od godziny 14.15 zaplanowano pokaz sprzętu wojskowego, znajdującego się na wyposażeniu bazy.

Wejście dla mediów do 44 Bazy Lotniczej w Siemirowicach proszę uzgodnić z oficerem prasowym Brygady Lotnictwa MW:
kpt. Czesław CICHY
tel.: 058 626 30 20, kom.: 600 453 705

44 Baza Lotnicza jest jednostką logistyczną Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przeznaczoną do zabezpieczania szkolenia i realizacji zadań 29 i 30 Eskadry Lotniczej, pododdziałów własnych oraz czasowo bazujących na lotniskach CEWICE i DARŁOWO samolotów i śmigłowców z 28 Eskadry Lotniczej, Sił Powietrznych i Wojsk Lądowych, a także wsparcia sił i środków państw sojuszniczych. W jej skład wchodzą: Dywizjon Dowodzenia, Dywizjon Zabezpieczenia, Dywizjon Techniczny, Wojskowy Port Lotniczy Cewice oraz Komenda Lotniska nr 2 z Wojskowym Portem Lotniczym w Darłowie.
Baza zaopatruje eskadry w środki bojowe i materiały do obsługi samolotów, przeprowadza naprawy bieżące i remonty statków powietrznych. Zabezpiecza stałe funkcjonowanie systemu łączności radiowej, radiotelefonicznej i przewodowej oraz  możliwość kierowania ruchem lotniczym w rejonie lotnisk, odpowiada za utrzymanie lotnisk w stałej sprawności eksploatacyjnej. Zabezpiecza szkolenie pilotów z Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych na symulatorze lotów samolotu An-28. Więcej na temat historii 44 Bazy Lotniczej na stronie internetowej Marynarki Wojennej:
http://www.mw.mil.pl/index.php?akcja=44baza

Po zakończeniu uroczystości Klub Garnizonowy w Siemirowicach zaprasza od godziny 14.15 na blok imprez rekreacyjno-sportowych (pokazy sztuk walki rycerskiej, musztry wojów i tańca dawnego, zwiedzanie wystaw fotograficznej i modelarstwa, występ zespołu estradowego „RIWIERA”, mecz finałowy piłki nożnej o puchar Dowódcy 44 Bazy Lotniczej), a od godziny 16.00 na festyn rodzinny (zwiedzanie wystawy „malarstwo i fotografia”, występ orkiestry dętej i pokaz musztry artystycznej, konkursy rodzinne: plastyczny, wiedzy historycznej o garnizonie Siemirowice, pokazy: motocykli zabytkowych, bractwa rycerskiego oraz koncert zespołu artystycznego).

Marynarka Wojenna RP - Biuro Prasowe
kpt. Czesław CICHY
skwer Kościuszki
Gdynia 12
tel. (0-58) 626-39-19, fax.: (0-58) 626-34-87

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA