MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Schwytano kolejnych terrorystów w Iraku
2007-08-23

22.08. Irak. 22 sierpnia polscy żołnierze w Iraku zatrzymali dwóch niebezpiecznych terrorystów. Jeden z nich znajdował się na liście najbardziej poszukiwanych terrorystów.

Podejrzany A.H. jest dowódcą jednego z plutonów Armii Mahdiego (Jaish Al Mahdi). Jest odpowiedzialny za kilka operacji przeciwko siłom koalicyjnym i irackim siłom bezpieczeństwa. W atakach terrorystycznych, za które odpowiadał A.H wielokrotnie ginęli cywile i żołnierze. 


Drugi z zatrzymanych jest w tej chwili nadal przesłuchiwany. Oprócz zatrzymanych żołnierze odnaleźli i skonfiskowali składy broni i amunicji używanej przez terrorystów do ataków na siły koalicji i irackich żołnierzy. Znaleziono również mundury irackiej policji wykorzystywane podczas ataków terrorystycznych.
Operacja została przeprowadzona w miejscowości Al Budayr, oddalonej około 58 kilometrów na wschód od Diwanii, przez polskich żołnierzy ze zgrupowania sił specjalnych Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe, wspólnie z 1 batalionem 8 Dywizji Armii Irackiej i żołnierzami amerykańskimi.


ppłk Włodzimierz Głogowski
Oficer Prasowy
Szef Wydziału Prasowo Informacyjnego
Wielonarodowej Dywizji Centrum - Południe
00964-36-651260- po zgłoszeniu centrali wybrać 5021
Baza Echo, Irak
E-mail: piomndcs@poczta.onet.pl
  www.piomndcs.mil.pl
MON-FB
MON-Tweet