MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Minister Szczygło odwiedził polskich żołnierzy w Iraku
2007-08-29

29.08.We wtorek minister obrony narodowej Aleksander Szczygło przebywał z wizytą w bazie wojskowej Echo w Diwaniji oraz w bazie Delta w Al Kut, w których stacjonują polscy żołnierze z Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe. Ministrowi towarzyszyli m.in. Ambasador RP w Iraku Edward Pietrzyk, dowódca Wojsk Lądowych gen. broni Waldemar Skrzypczak oraz dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych gen. broni Bronisław Kwiatkowski.

W czasie wizyty delegacji w bazie Echo, dowódca Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe, gen. dywizji Tadeusz Buk, zapoznał ministra z aktualną sytuacją w prowincji Quadisiyah oraz przedstawił działania podejmowane przez polskich żołnierzy w zakresie bezpieczeństwa, rozbudowy i modernizacji bazy.  Następnie minister Szczygło udał się do kaplicy polowej, w której wziął udział we wspólnej modlitwie oraz zapalił znicz pod tablicą upamiętniającą żołnierzy, poległych w trakcie pełnienia misji w Iraku.
Kolejnym punktem wizyty delegacji było spotkanie z polskimi żołnierzami, którzy zapoznali gości ze sprzętem będącym na wyposażeniu pododdziałów oraz podzielili się wrażeniami z rejonu misji. Minister ON wyróżnił żołnierzy medalami za zasługi oraz podziękował za trud i poświęcenie w codziennej służbie.
Z bazy Echo w Diwaniji minister Aleksander Szczygło udał się do bazy wojskowej Delta w Al Kut, gdzie również spotkał się z polskimi żołnierzami IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.


ppłk Włodzimierz Głogowski
Oficer Prasowy
Szef Wydziału Prasowo Informacyjnego
Wielonarodowej Dywizji Centrum - Południe
00964-36-651260- wew. 5021
Baza Echo, Irak
E-mail: piomndcs@poczta.onet.pl
  www.piomndcs.mil.pl
foto: mjr Michał Romańczuk

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA