MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Tragiczny wypadek na poligonie
2007-10-17

17.10. Ustka. Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu wczorajszym ok. godz. 21.00, na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce, wydarzył się tragiczny wypadek. Podczas nocnych strzelań, prowadzonych przez dywizjon przeciwlotniczy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, zginął żołnierz.

W wyniku niekontrolowanego strzału z zestawu przeciwlotniczego ZU-23/2 HIBNERYT kalibru 23 mm śmierć poniósł szer. Grzegorz SALAMON z 17 BZ, a trzech innych żołnierzy z obsługi zestawu doznało obrażeń ciała.
Ranni zostali natychmiast przewiezieni do szpitala w Słupsku. Stan jednego z żołnierzy, który przeszedł operację, lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. Pozostałych dwóch odniosło lekkie obrażenia i ich życiu nie zagraża w tej chwili niebezpieczeństwo.
Rodziny tragicznie zmarłego żołnierza oraz pozostałych poszkodowanych zostały powiadomione. Dowódca Wojsk Lądowych powołał specjalną komisję, która udała się na miejsce wypadku. Dochodzenie prowadzą Prokuratura Wojskowa oraz Żandarmeria.

Informacji o tym tragicznym zdarzeniu udziela rzecznik prasowy dowódcy Wojsk Lądowych, mjr Sławomir Lewandowski (0-601 326 155).

MON-FB
MON-Tweet