MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Świąteczny koncert
2007-12-17

17.12. Warszawa. W poniedziałek w Teatrze Narodowym odbył się świąteczny koncert dla rodzin żołnierzy pełniących służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych. Wśród członków żołnierskich rodzin na koncercie obecny był minister obrony narodowej Bogdan Klich oraz szef Sztabu Generalnego WP generał Franciszek Gągor.

Obecni byli także  m. in.: sekretarz stanu w MON Piotr Czerwiński, podsekretarz stanu w MON Stanisław Jerzy Komorowski, dowódca operacyjny Sił Zbrojnych gen. broni Bronisław Kwiatkowski, dowódca Wojsk Lądowych gen. broni Waldemar Skrzypczak oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Zanim rozpoczął się koncert, minister obrony narodowej Bogdan Klich złożył żołnierzom oraz ich rodzinom życzenia  wszelkiej pomyślności, spokojnej służby i hartu ducha, którego tak wiele potrzeba, zwłaszcza podczas długotrwałej rozłąki z rodziną. Życzył także szczęśliwych powrotów do domów, bliskich i macierzystych garnizonów. Zwracając się do ponad 4000 żołnierzy, którzy najbliższe święta spędzą na misjach poza granicami kraju, przypomniał im, że (...) to na ich barkach spoczywa wielki ciężar, że wzięli na siebie część odpowiedzialności za Polskę, jej bezpieczeństwo, za tworzenie wizerunku kraju stabilnego i demokratycznego, nastawionego pokojowo, kraju, na którym można polegać. Na zakończenie minister Bogdan Klich życzył wszystkim, aby kolejne Boże Narodzenie pozwoliło zapełnić puste miejsce przy wigilijnym stole.

W programie koncertu znalazły się kolędy oraz pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz artystów polskiej estrady. W tym czasie zrealizowano sześć połączeń, w tym dwa telemosty: z PKW Afganistan - rozmawiano z dowódcą II zmiany,  gen. bryg. Jerzym Biziewskim  oraz ze st. szer. Dariuszem Klubkowem,  z PKW UNIFIL (Liban) - rozmawiano z chor. Radosławem Hanc, z PKW EUFOR (Bośnia i Hercegowina) -  z  chor. Pawłem Rutkiewiczem, z PKW UNDOF (Syria)  - z kpt. Andrzejem Wyrzykowskim, z PKW KFOR (Kosowo) – z sierż. Ryszardem Sobierajem oraz z PKW Irak – z dowódcą kontyngentu gen. dyw. Tadeuszem Bukiem i chor. sztab. Ireneuszem Leśniewskim.
Specjalnie dla żołnierzy i ich rodzin wystąpiła Natalia Kukulska.
Na zakończenie spotkania wszyscy zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

***

Koncertu wysłuchały także rodziny żołnierzy 6 Brygady Desantowo-Szturmowej. Pomimo przeprowadzonego „telemostu”, w trakcie którego rodziny mogły zobaczyć swoich bliskich, w tym dniu z życzeniami nie można było dotrzeć do wszystkich żołnierzy przebywających w Afganistanie. Dowództwo brygady postanowiło przesłać życzenia wraz z opłatkiem do każdego żołnierza spadochroniarza.

„Niechaj Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy 2008 rok przyniosą Panu dużo radości i błogosławieństwa bożego oraz nadzieję na szczęśliwy powrót do kraju”

gen.bryg. Jerzy Wójcik

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA