MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Ostatni sprawdzian przed wyjazdem do Afganistanu
2009-03-03

3.03. Wędrzyn. We wtorek, w koszarach 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, rozpoczęło się ćwiczenie pk. "BAGRAM V". Po ponadpółrocznym okresie intensywnego szkolenia, będzie ono ostatnim etapem, podczas którego komisja certyfikująca sprawdzi stan przygotowania V zmiany do zadań, jakie czekają zołnierzy w Afganistanie.

Po raz kolejny  ciężar sformowania kontyngentu spoczął na żołnierzach 6 Brygady Desantowo-Szturmowej, tym razem jednak w skład V zmiany wejdą również żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, Centralnej Grupy Działań Psychologicznych w Bydgoszczy oraz Grupy Współpracy Cywilno-Wojskowej (CIMIC) w Kielcach. Warto dodać, że ponad połowa przygotowujących się do kolejnej zmiany żołnierzy ma już doświadczenia z misji w Iraku i  Afganistanie.
Kierownikiem ćwiczeń jest gen. dyw. Edward Gruszka,  dowódca 2 Korpusu Zmechanizowanego.
- Nadszedł czas, aby tu, na poligonie w Wędrzynie, sprawdzić Wasze przygotowanie do udziału w misji w Afganistanie. - mówił generał do żołnierzy. - Jestem przekonany, że poziom profesjonalizmu i wyszkolenia, jaki prezentujecie,  sprosta wymaganiom ćwiczeń, a doświadczenie, zdobyte podczas "BAGRAM V", pomoże w osiągnięciu celów misji.
Za przygotowanie warunków dla komisji certyfikującej, która oceni stan przygotowań szkolących się oddziałów,  odpowiada 2 Korpus Zmechanizowany z Krakowa. Już po raz czwarty oficerowie Dowództwa 2 KZ wchodzą w skład kierownictwa ćwiczeń.
Ćwiczenia "BAGRAM V" potrwają do 12 marca.


fot. st.szer. Mariusz BIENIEK


Centrum Informacyjno-Prasowe
Ćwiczeń Bagram V
tel. 602417011, 095 7556242
email.: rzecznik2kz@wp.pl  
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA