MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Nowy Szef Sztabu Dowództwa Operacyjnego
2009-06-18

18 czerwca br. z udziałem Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha, Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszka Gągora, Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych gen. broni Bronisława Kwiatkowskiego, szefów centrów, kadry oraz pracowników wojska odbyła się uroczystość mianowania gen. dyw. Jerzego Michałowskiego na stanowisko zastępcy Dowódcy Operacyjnego i szefa sztabu Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych.

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich podziękował ustępującemu ze stanowiska gen. Piotrowi Pcionkowi za  jego dotychczasową służbę wojskową. Mówiąc o nowo mianowanym gen. dyw. Jerzym Michałowskim zaznaczył, że objęcie przez niego nowego stanowiska będzie wzmocnieniem dla Dowództwa Operacyjnego. Zaznaczył, że generał ma za sobą długie lata spędzone w wojsku, docenił jego umiejętność sprostania trudnym wyzwaniom. Myślę, że pan generał posiada wszystko to, co potrzebne jest, aby spełnić się na tak ważnym stanowisku – powiedział minister ON.

Dowódca Operacyjny gen. broni Bronisław Kwiatkowski serdecznie podziękował ministrowi oraz szefowi Sztabu Generalnego za nominację znakomitego żołnierza i generała. Przypomniał, że generał Michałowski (jako zastępca szefa Centrum Planowania) już pracował w Dowództwie Operacyjnym. Dowódca Operacyjny zaznaczył, że szczególnie liczy na doświadczenie wyniesione z pracy w sztabie Dowództwa Wojsk Lądowych, z którym Dowództwo Operacyjne współpracuje najczęściej. Na znak przynależności do DO gen. Kwiatkowski wręczył gen. Michałowskiemu odznakę Dowództwa Operacyjnego, która – jak dodał - wyróżnia, ale i zobowiązuje.

Zdjęcia: ppłk Dariusz Kacperczyk

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA