MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Medale Wojska Polskiego dla parlamentarzystów
2010-02-17

17.02. W środę, w siedzibie MON, minister obrony narodowej Bogdan Klich, odznaczył parlamentarzystów zasiadających w Senackiej i Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

 Na mocy decyzji nr 154 z dnia 15 lutego 2010 r., w  uznaniu zasług, położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej,  zostali odznaczeni:

- złotym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” -   Jadwiga Zakrzewska  i    Stanisław Zając;

- srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” -   Stanisław  Bisztyga, Maciej  Grubski,  Mieczysław Łuczak,  Czesław Mroczek, Paweł  Suski  Janusz  Zemke,

- brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” - Waldemar  Andzel, Grzegorz Banaś, Henryk Górski, Piotr  Kaleta, Andrzej Owczarek  i  Cezary  Tomczyk.

Minister zwracając się do odznaczonych, powiedział, że przychodzą „takie momenty, w których warto podziękować i przypieczętować ponad 2-letnią, dobrą współpracę” . Minister przypomniał, że kilka dni temu, 12 lutego,  Prezydent RP podpisał zmianę ustawy o zakwaterowaniu co „kańczy etap prac znaczących dla Sił Zbrojnych - ich kształtu i przyszłości”, stanowiących bazę legislacyjną dla procesu profesjonalizacji. W tym procesie ogromną pracę odegrał Parlament, dlatego też szef resortu podziękował wyróżnionym za pracę w  senackiej i sejmowej komisjach obrony, dzięki której zostały przygotowane „fundamenty, na których armia profesjonalna jest budowana”. Dodał, iż dzięki temu wysiłkowi „zakończyliśmy proces uzawodawiania i osiągnęliśmy pułap 100 tys. wojska zawodowego”.

Przy tej okazji minister poprosił parlamentarzystów o dalszą, dobrą współpracę, przy czterech istotnych dla resortu  zadaniach, które zostały wyznaczone do wykonania w najbliższej przyszłości, tj. sprawdzeniu nowego modelu szkolenia wojska, który funkcjonuje od stycznia br., wprowadzeniu do struktur wojskowych  Narodowych Sił Rezerwowych, wprowadzeniu świadczenia mieszkaniowego, a także  innych zadaniach, wynikających z postanowień znowelizowanej ustawy o zakwaterowaniu oraz z zakończenia w roku 2011 reformy systemu żywieniowego.

W imieniu odznaczonych głos zabrała pani poseł Jadwiga Zakrzewska, która podziękowała ministrowi za dobrą współpracę, dodając, że „te medale są szczególnym wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem, bo praca w komisjach parlamentarnych jest służbą dla naszego kraju”. Przekazała ponadto na ręce szefa resortu podziękowania dla pracowników Ministerstwa Obrony Narodowej, którzy współpracowali z komisjami podczas procesu legislacyjnego.


Tekst i foto: DPI MON

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA