MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

VI Mistrzostwa Wojska Polskiego w Piłkę Siatkową rozstrzygnięte
2010-03-05

5.03. Szczecin. Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marek TOMASZYCKI wraz z dowódcą 12 Brygady Zmechanizowanej płk. Andrzejem TUZEM wręczyli puchary i medale najlepszym drużynom na zakończenie Mistrzostw Wojska Polskiego w Piłkę Siatkową.

Zgodnie z rozporządzeniem Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego nr 880 z dnia 03.01.2010 w sprawie przedsięwzięć sportowych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz regulaminem zawodów w sporcie powszechnym na 2010r., w dniach 01 - 05.03.2010 na terenie 12 Brygady Zmechanizowanej odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce siatkowej. Cztery dni zmagań sportowych, zaciętej walki prowadzonej jednak w duchu ,,Fair Play" doprowadziły do rozstrzygnięcia. Waleczność, konsekwencja, gra zespołowa to cechy, które zdecydowały, że w najważniejszym meczu zwyciężył zespół reprezentujący Siły Powietrzne w składzie:
-szer. Kamil WIĘSEK

Srebrnym medalistą została reprezentacja 11 LUBUSKIEJ DYWIZJI KAWALERII PANCERNEJ z Żagania.
-szer. Bogusław AZARKO
Brązowym medalistą została reprezentacja Marynarki Wojennej.
Kierownik zespołu - chor. sztab. Ryszard JONIEC Trener zespołu - mat. Michal DYBALA
-    szer. Maciej ABLAŻEWICZ

W wyniku rywalizacji sportowej pozostałe reprezentacje zajęły  następujące miejsca:
4 MIEJSCE -1 DYWIZJA ZMECHANIZOWANA – LEGIONOWO

Komisja złożona z przedstawicieli komitetu organizacyjnego oraz sędziów meczowych przyznała pamiątkowe statuetki dla najlepszych zawodników turnieju. W kategorii Najwszechstronniejszy Zawodnik Mistrzostw zwyciężył zawodnik Sił Powietrznych:
- kpr. Michał BUDZIŃSKI.
W  kategorii   za  najlepszego   LIBERO   Mistrzostw  komisja  uznała  zawodnika   1   Dywizji Zmechanizowanej:
 - mł. chor. Adama FULARZA
W   kategorii   Najlepszy   Rozgrywający   Zawodnik  zwyciężył  reprezentant   Sił   Powietrznych:
- chor. Andrzej SKORUPA
Najlepszym Blokującym Mistrzostw Wojska Polskiego został zawodnik Marynarki Wojennej:
- st. chor. mar Tomasz GRANDA
Najlepszym atakującym głosami większości komisji został reprezentant 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej:
- szer. Piotr SAYDAK
Prezes Wojskowej  Federacji  Sportu ufundował pamiątkową  statuetkę dla weterana Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce siatkowej nagrodę otrzymał chor. Andrzej SKORUPA.