MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Nowy Prawosławny Ordynariusz Wojskowy
2010-06-23

23.06. Warszawa. W środę, w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej sekretarz stanu Czesław Piątas wręczył akt mianowania bp. Jerzemu na stanowisko Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego.

„W imieniu ministra Bogdana Klicha i swoim chciałbym złożyć gratulacje i wyrazić przekonanie, że rozpoczęta właśnie przez księdza biskupa działalność będzie dla Ekscelencji spełnieniem, a dla nas wsparciem” – powiedział po wręczeniu nominacji nowemu ordynariuszowi minister Piątas. „Droga współpracy została otwarta przez śp. biskupa Mirona i ona jest wciąż otwarta. (…) Chciałbym podziękować za to, co do tej pory Ordynariat zrobił w sprawie kształtowania morale i etyki, a także dyscypliny i wychowania żołnierzy. Musimy pamiętać, że to bardzo trudna, ale i bardzo potrzebna praca. Bez tych podstawowych wyznaczników człowiek nie jest człowiekiem. (…) Wyrażam przekonanie, że ta misja będzie misją pełnego sukcesu” – dodał minister Piątas.

Obejmujący nowe stanowisko biskup Jerzy złożył podziękowania za to szczególne wyróżnienie, jakim jest dla niego ta nominacja, choć, jak zapewnił, smucą go jedynie okoliczności przejęcia tego mianowania. „Zapewniam, że będę starał się, aby nasza współpraca była jak najlepsza. (…) Rozpoczynam nową służbę, która jest wolą m.in. biskupów. Ja tę wolę chcę wypełnić. Głęboko wierzę, że sprostam temu zadaniu” – powiedział nowy ordynariusz.

Rozmowy ministra Piątasa i  biskupa Jerzego dotyczyły także obecnej sytuacji w Wojsku Polskim. Poruszono m.in. temat profesjonalizacji i naboru do Narodowych Sił Rezerwowych. 

Tekst: Bogumiła Piekut/DPI MON

Foto: st. chor. sztab. Piotr Owczarczyk

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA