MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Kolejne wspólne działania żołnierzy polskich i afgańskich
2010-08-03

3.08. Przechwyceniem dużych ilości materiałów wybuchowych i amunicji zakończyła się wspólna akcja żołnierzy polskich i afgańskich, którą zrealizowano na przestrzeni kilku ostatnich dni.W wyniku informacji uzyskanych od Służby Kontrwywiadu Wojskowego żołnierze jednostki specjalnej z Lublińca przy współdziałaniu z Samodzielną Grupą Powietrzną, saperami oraz z siłami afgańskimi przejęli duże ilości amunicji i materiałów wybuchowych.

Operację przeprowadzono w północnej części prowincji Ghazni (dystrykt Jaghato). Działania prowadzone były w trudnodostępnym terenie górskim. Amunicję i materiały wybuchowe odnaleziono w miejscach, które rebelianci przygotowywali jako stanowiska ogniowe.

2 sierpnia w północno-wschodniej części prowincji Ghazni podczas wykonywania zadań niegroźnie ranny został polski żołnierz. Poszkodowanemu natychmiast udzielono pomocy medycznej, a następnie ewakuowano śmigłowcem do szpitala w Ghazni. Życiu i zdrowiu rannego nie zagraża niebezpieczeństwo. Według oceny lekarzy stan poszkodowanego jest dobry. Rodzina żołnierza została powiadomiona o zdarzeniu.por. Sebastian Kostecki
Szef Sekcji Informacyjno – Prasowej
Polski Kontyngent Wojskowy w Afganistanie pio.pkwafgh@wp.pl tel. +93 799 077 360
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA