MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Spotkanie ministra Bogdana Klicha z mistrzem Europy
2010-08-11

11.08. W środę w siedzibie MON odbyło się spotkanie ministra obrony narodowej Bogdana Klicha ze złotym medalistą ostatnich mistrzostw w Barcelonie, mistrzem Europy, dyskobolem kapralem Piotrem Małachowskim.

Podczas spotkania minister Bogdan Klich pogratulował kapralowi Małachowskiemu wyniku jaki osiągnął na mistrzostwach Europy w Barcelonie. Szef resortu ON wyróżnił złotego medalistę nagrodą pieniężną oraz wręczył akt mianowania na stopień kaprala.

„Mam przyjemność wręczyć dziś Panu list gratulacyjny, decyzję o przyznaniu nagrody i to, co dla Pana najważniejsze, czyli akt awansowania  na kaprala. (...) Muszę powiedzieć, że jest Pan naszą chlubą. Wiem, że wszystkie listy i awanse są w cieniu tego, czego Pan dokonał. Gratuluję mistrzostwa Europy i życzę, żeby był Pan zawsze na najwyższym miejscu na podium” – podkreślił minister Klich.

Jak powiedział dziennikarzom szef resortu obrony „podobnych sportowców do kaprala Małachowskiego mamy w Wojsku Polskim co najmniej kilkunastu, ale Pan kapral jest perłą w wojskowej koronie. To, czym go dziś uhonorowaliśmy, jest w stu procentach mu należne – podkreślił minister Klich.

Mistrz Europy, dziękując za otrzymane dziś wyróżnienia zapewnił, że dołoży starań, aby w przyszłości okazji do tego typu spotkań nie zabrakło. „Dziś, dla mnie największym wyróżnieniem spośród tych trzech, jest awans. (…)  Daje mi to w przyszłości szanse na rozwój i kolejne awanse. Jako starszy szeregowy nie miałem takich możliwości. To było moje marzenie, które dziś się spełniło".

***

Starszy szeregowy Piotr Małachowski został w Barcelonie mistrzem Europy w rzucie dyskiem. Złoty medal zapewniła mu druga próba, w której uzyskał 68,87, co jest najlepszym wynikiem w historii tych zawodów.

W najbliższy weekend kapral Piotr Małachowski będzie walczył w Londynie o pierwsze miejsce w klasyfikacji „Diamentowej Ligi”

Tekst: Bogumiła Piekut, Foto: Maciej Nędzyński

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA